Brezilya Popo Estetiği (Brazilian Butt Lift - BBL)

/

Brezilya Popo Estetiği (Brazilian Butt Lift - BBL)

Kalçaların şekli ve oranı, çekici ve orantılı bir vücut tanımı için önemli faktörlerdir. Brezilya popo estetiği, kalçalarda daha fazla dolgunluk ve daha kıvrımlı hatlar oluşturmaya yardımcı olan ve liposakşın ile yağ transferi prosedürlerini içeren popüler bir kozmetik prosedürdür.

Brezilya popo estetiği, kalçaların boyutunu ve şeklini implant olmadan artıran özel bir yağ transferi prosedürüdür. Liposuction ile kalça, karın, bel veya uyluklardaki fazla yağlar alınır ve bu yağın bir kısmı stratejik olarak kalçalara enjekte edilir.

Yetenekli bir kozmetik cerrah, Brezilya popo estetiği ameliyatı ile tüm alt vücudun oranlarını iyileştirebilir, hastanın sorunlu bölgelerdeki yağ alınması yoluyla hem daha dolgun, daha yuvarlak bir kalça hem de vücut kıvrımlarını biçimlendirebilir ve  sonuçları yıllarca sürebilir.

Brezilya Popo Estetiği Ne Zaman Düşünülmeli

-Alt beden kıvrımlarınız üst bedeninize göre daha dar kalçalarınız düz ise,

-Hem yağlı bölgelerinizden kurtulmak hem vücut konturunuzu biçimlendirmek hem de kalçalarınıza dolgunluk vermek istiyorsanız,

-Giysilerinizin içinde daha çekici görünmek istiyorsanız,

-Daha genç, dolgun ve estetik açıdan hoş bir kalça istiyorsanız.

Yukarıda belirtilen nedenlerden bir ya da bir kaçına sahipseniz, genel sağlık durumunuz iyiyse, ve gerçekçi beklentileriniz varsa, bu operasyonla ilgili hazır hissediyor ve olumlu bir tutum içindeyseniz bu prosedür için iyi bir adaysınızdır.

Artıları

Orantılıve kıvrımlı vücut hatları,

Vücutta rahatsız hissettiren bölgelerdeki fazla yağ stoklarının alınması imkanı,

Genç ve dolgun kalçalar,

Kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığı için düşük alerji riski.

Eksileri

Gerekli dolgunluğu sağlayamayacak yağ stoğu bulunan kişilerde uygulanamaması,

Yerleştirilen yağın bir kısmının büyük olasılıkla vücut tarafından geri emilmesi ve bu nedenle takviye işlem gerektirme ihtimali.

Brezilya popo kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Brezilya popo estetiği, doğal görünümlü sonuçlarıyla dikkat çeken yağ greftlemesinden oluşur.

İşlem genellikle anestezi altında yapılır, ancak daha az hacimde yağ transferinin yapıldığı işlemlerde sadece lokal anestezi (uyuşturma ilacı) ile yapılabilir. Cerrahınız daha sonra vücudunuzun yan, karın, bel, sırt ve uyluk gibi diğer bölgelerindeki yağları almak için liposuction kullanır. Liposuction'ın kendisi ciltte kesiler yapmayı ve ardından vücuttan yağ çıkarmak için bir tüp kullanmayı içerir. Vücudunuz yağ depoları arındırılır ve ekstrakte edilen yağ kalçalarınıza enjeksiyona hazır hale getirilir.

Cerrahınız, daha yuvarlak, dolgun bir görünüm elde etmek için işlenmiş yağı kalçanın belirli bölgelerine enjekte ederek işlemi tamamlar. Yağ transferleri için kalça çevresinde üç ila beş kesi yaparlar. Hem liposuction hem de yağ transferi kesileri dikişlerle kapatılır. Cerrahınız daha sonra kanama riskinizi en aza indirmek için etkilenen cilt bölgelerine bir kompresyon giysisi uygular.

Sonuç Kalıcılığı Ne kadar Sürer?

Doğru uygulama ve kişinin kendine iyi bakıp doğru bir iyileşme süreci yaşamasıyla sonuçlar uzun yıllar sürebilir. Yağınızın doğasının yarı kalıcı olması Brezilya popo estetiğini de yarı kalıcı kılar. Yani enjekte edilen yağın bir kısmının vücut tarafından geri emilmesinden sonraki sonuç kalıcıdır. Fakat bu, kalçalarınızın yeme içme alışkanlıklarınıza ya da zamanla normal yaşlanma sürecine tepki olarak değişmeyeceği anlamına gelmez.

Riskler

Vücut şekillendirme prosedürleri içeren ameliyatlarında ciddi riskler nadirdir ve operasyon sonrası memnuniyet oranı yüksektir.

Yine de tüm cerrahi prosedürler bir derece kadar riski taşımaktadır. Tüm ameliyatların olası komplikasyonlarından bazıları şunlardır:

-Anestezi reaksiyonu

-Hematom veya seroma (deri altında çıkarılması gerekebilecek kan veya sıvı birikimi)

-Enfeksiyon ve kanama

-Cilt hissindeki değişiklikler

-Yara izi

-Emilen ve enjekte edilen alanlarda topaklar

-Alt katmanlarda hasar

-Ek prosedürler gerektirebilecek tatmin edici olmayan sonuçlar

-Bacaklar, kalp veya akciğerlerde kan pıhtılaşması

Süreç

-Cerrahınız tarafından belirtilen tüm talimatlarına uymanız iyileşme sürecinizin sağlıklı ilerlemesi için çok önemlidir (operasyon sonrası bandaj, dren, kesi bakımı, ilaç/krem kullanımı v.b. gibi).

-Tıbbi bir gereklilik olmadığı sürece hastanede kalış süresi 1 gündür.

-Taburcunuz sonrasında doktorun belirleyeceği günlerde ameliyat sonrası kontrolleriniz olacaktır. Drenleriniz doktorunuzun kontrolü sonrasında çıkarılır ya da gerekli görülmesi durumunda bir sonraki kontrole bırakılır.

-Ameliyattan sonraki iki hafta boyunca poponuzun üzerine oturmamalı ve bölge tamamen iyileşene kadar yan ya da yüzüstü uyumanız gerekir.

-Günlük rutininize dönmeniz ortalama bir hafta sürebilir.

-Bu süre zarfında operasyon bölgelerinizde gerginlik hissi, ağrınız, morluklarınız ve ödem olacaktır.

-Ameliyatınız nedeniyle yorgun ve hassas olacaksınız hissedebileceğiniz için birkaç gün için bir yakınızın refakatine gereksinim duyabilirsiniz.

-İlk 10 gün araba kullanmayın.

-Ödem altı ay veya daha uzun sürebilir

-Operasyonun sonuçları aslına hemen gerçekleşse de, ödemin tamamı atılana kadar nihai sonuçlar değerlendirilemez ve bu süreçte altı aydan bir yıla kadar sürebilmektedir.

-Operasyondan sonrasındaki en az üç hafta ağır egzersiz ve bebek/çocuk dahil ağır kaldırmaktan kaçınılmalıdır.

-Sigara içmek dolaşımı azaltır, yara iyileşmesini geciktirir ve ciddi komplikasyonların ortaya çıkma olasılığını önemli ölçüde artırır bu nedenle operasyonunuzdan en az dört hafta önce ve dört hafta sonra sigara tüketimini bırakmalısınız.

Bize Sorun!