Burun Dolgusu

/

Burun Dolgusu

Burun dolgusu Burun şekillendirmek için kullanılan ameliyatsız estetik yöntemidir. Dolgu genelde yüzde ki veya vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan çukurlukları gidermek için kullanılır. Ama burun içinde rahatlıkla uygulanan bir yöntemdir.

Burun dolgusu ile burun kemeri, burun sırtı, burun asimetrisi gibi birçok burun problemi rahatlıkla giderilebilir. Muayenehane şartlarında rahatlıkla kısa bir sürede yapılabilir. Daha önce burun estetiği yaptırmış bir hasta da bu uygulamayı rahatlıkla yaptırabilir.

Burun dolgusu ortalama olarak 5-10 sene arasında kalıcıdır. Bu süreyi çok fazla uzatmakta hasta açısından iyi değildir. Bir süre sonra dolgu eriyerek, vücuttan siz istemesenizde tahliye olur. Bu durumun geçici olması hastaya birçok avantaj sağlar.

Burun dolgusu cerrahi bir işlem olmadığı için bir yaş sınırı yoktur. 18 yaşını dolduran hastalarımız bu ameliyatı rahatlıkla olabilir. 18 yaşının altında ki hastalarda ise, anne ve baba onayı ile burun dolgusu rahatlıkla uygulanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken tek bir husus vardır. O da hastanın burun gelişimini tamamlamış olmasıdır. Çünkü burun gelişimini tamam olmadan dolgu yapılmaz. Belki burun gelişimini tamamladığında kendiliğinden burun düzelebilir.

Cerrahi müdahale gerekmeyen hastalarımız için en uygun çözüm burun dolgusu olacaktır. Ama burunda ki yamukluk ve bulgular çok derin ise, cerrahi müdahale şarttır. Çünkü dolgu uygulaması ile burun bir yere kadar düzeltilebilir. Bunun sonrası ameliyat olmaktır. Burun için dolgu yapıldıktan sonra botoks da hem burun için hemde yüzün farklı yerleri için rahatlıkla kullanılabilir. Hatta burun ucu kaldırmak için botoks da kullanılabilir. Aynı anda uygulanmasında bir sakınca yoktur.Her estetik müdahale de olduğu gibi yan etkiler küçük de olsa vardır. Bunların en başında dolgu yapılan bölgede oluşan morluklar gelir. Bu geçici morluklar her hastada da olmayabilir. Ama olduğu durumlarda vardır. Tabi ki geçici bir süreçtir. Bir süre sonra kendiliğinden geçer ve hasta normal hayatına geri döner.İşlemi yaparken hiç ağrı olmaz. İğnenin geçeceği yerde bir miktar iğne batırma hissi olur. Ama bu çok az ve tahammül edilmeyecek kadar büyük bir acı değildir. Bazı hastalarımız bu durumu da istemez. Böyle olduğunda minik lokal anesteziler ile hastanın tam ağrısız işlemi sürdürmesi de extradan sağlanabilir.Burun dolgusu fiyatları burunun tipine ve buruna kullanılacak olan dolgu miktarına göre değişir. Bu da bir muayene sonrasında ancak belirlenebilir. Klasik cerrahi ameliyata göre daha uygun maliyetli bir işlemdir. Maliyeti cerrahi yönteme göre çok düşüktür. Ama burun yapınızı tam olarak görmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bize İnternet üzerinden burun şeklinizi göndermeniz durumunda da burun dolgusu işlemi fiyatını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.Burun dolgusu ile konka temizliği nefes alma gibi buruna ait fonksiyonel sorunlar giderilemez. Aslında bir miktar faydalar sağlanıyor olsa da bu efektif olarak istediğim bir sonuç olmaz. Cerrahi işlemde ki gibi rahatlıkla burun için tekrar dizayn edilemediği için fonksiyonel sorunların büyük bir kısmı, dolgu ile giderilemez.

Bize Sorun!